استخدام سازمان بازرسی کل کشور (زمان آزمون)


خبر ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ – زمان برگزاری آزمون استخدامی سازمان بازرسی اعلام شد
بنابر اعلام اداره کل منابع انسانی و تحول اداری سازمان بازرسی کل کشور، آزمون استخدامی این سازمان سی‌ام اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، اداره کل منابع انسانی و تحول اداری سازمان بازرسی اعلام کرد که آزمون استخدامی این سازمان که مهلت ثبت نام در آن سیزده فروردین ماه به پایان رسید، سی‌ام اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

بنابراین اطلاعیه فوق، به متقاضیانی که امتیاز لازم برای شرکت در آزمون فوق را کسب کرده‌اند جهت شرکت در آزمون از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

خبر ۷ فروردین ۱۴۰۱ – تمدید ثبت نام و اعلام منابع آزمون استخدام سازمان بازرسی کل کشور
ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدام سازمان بازرسی کل کشور به اطلاع می رسانیم، مهلت ثبت نام آزمون استخدامی تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ تمدید گردید.

برای مشاهده منابع آزمون اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ – استخدام سازمان بازرسی کل کشور
سازمان بازرسی کل کشور در نظر دارد نسبت به تامین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود در تهران و مراکز استان‌ها، از بین متقاضیان مرد دارای شرایط، از طریق برگزاری آزمون ورودی تعیین سطح، انجام مصاحبه‌های تخصصی و طی فرآیندهای اداری و گزینشی، به‌ صورت قراردادی تمام‌وقت یا مامور به خدمت اقدام نماید. متقاضیان محترم می‌توانند پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون، صرفاً در صورت دارا بودن تمامی شرایط، در آزمون علمی-تخصصی این سازمان ثبت‌نام و مدارک لازم را در بخش مربوط بارگذاری نمایند.

بدیهی است ارائه مدارک، شرکت در آزمون ورودی، کسب امتیاز لازم، دعوت و انجام مصاحبه‌، هیچ‌گونه حقی برای بکارگیری و اشتغال افراد متقاضی در سازمان بازرسی کل کشور ایجاد نخواهد کرد.

شرایط عمومی:

اعتقاد و التزام به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

دارا بودن تابعیت ایران و متعهد بودن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائمی

دارا بودن مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس و بالاتر، مرتبط با تخصص‌های اعلامی با حداقل معدل ۱۵ – با اولویت دارندگان مدرک تحصیلی دکتری تخصصی

عدم تعهد خدمت- عدم سوء سابقه کیفری در مراجع قضایی- عدم اعتیاد به مواد مخدر- عدم اشتهار به فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی:

دارا بودن مدرک تحصیلی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا گواهی موقت تحصیلات دانشگاهی در مقاطع فوق‌لیسانس و دکتری در یکی از رشته‌های تحصیلی مندرج در جدول زیر

تخصص‌
کد شغلی
رشته‌های تحصیلی مربوط
سایر شرایط
عمران و شهرسازی
۱۰۱
عمران (کلیه گرایش‌ها)- معماری و شهرسازی- نقشه برداری
– دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار مرتبط در حوزه‌های متره و برآورد، پیمان و رسیدگی، نظارت و بررسی صورت وضعیت‌ها و …
مالی و حسابداری
۱۰۲
مدیریت مالی- حسابداری- حسابرسی
– دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار مرتبط در امور حسابرسی، تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی و حسابداری دولتی – دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس در رشته حسابداری یا حسابرسی الزامی است.
امور بانکی
۱۰۳
مدیریت (کلیه گرایش‌ها با اولویت مدیریت مالی و مدیریت امور بانکی)- بانکداری- حسابداری- حسابرسی- علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ها)- حقوق (کلیه گرایش‌ها)- ریاضی (کلیه گرایش‌ها)
– دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار مرتبط در حوزه‌های ارزی، ریالی، ارزیابی طرح‌ها
امور بیمه‌ای
۱۰۴
مدیریت (کلیه گرایش‌ها با اولویت مدیریت بیمه و مدیریت مالی) حسابداری- حسابرسی – علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ها)- آمار بیمه
– دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار مرتبط در حوزه‌های مالی‌بیمه‌ای و ارزیابی
امور مالیاتی
۱۰۵
علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ها)- حسابداری- مدیریت (کلیه گرایش‌ها)- ریاضی (کلیه گرایش‌ها)- مهندسی مالی
– دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار مرتبط در امور مالیات، مالیات بر عملکرد، مالیات بر ارزش افزوده
گمرک و مناطق آزاد
۱۰۶
امور گمرکی- مدیریت امور گمرکی- مدیریت (کلیه گرایش‌ها) حسابداری- علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ها)
– دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار در حوزه تخصصی
فناوری اطلاعات
۱۰۷
کامپیوتر (کلیه گرایش‌ها با اولویت نرم‌افزار، معماری سیستم‌های کامپیوتر، سیستم‌های نرم‌افزاری، هوش مصنوعی، شبکه‌های کامپیوتری)- علوم کامپیوتر- فناوری اطلاعات و ارتباطات- مدیریت فناوری اطلاعات- امنیت اطلاعات- پدافند غیرعامل- انفورماتیک – مهندسی سیستم- کاربرد کامپیوتر و آنالیز سیستم- آمار و ریاضی
– دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار در حوزه تخصصی
حقوق
۱۰۸
حقوق (کلیه گرایش‌ها به جز حقوق بین‌الملل و حقوق بشر)
– دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار در حوزه تخصصی – دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس در رشته حقوق الزامی است.
صنایع
۱۰۹
صنایع (کلیه گرایش‌ها)- مدیریت صنعتی (کلیه گرایش‌ها)
– دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار در حوزه تخصصی – دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس در رشته مرتبط الزامی است.
اقتصاد و بازار سرمایه
۱۱۰
علوم اقتصادی و اقتصاد (کلیه گرایش‌ها)- مدیریت مالی- حسابداری
– دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار در حوزه تخصصی (دارندگان گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه، صادر شده توسط سازمان بورس و اوراق بهادار، در مرحله مصاحبه تخصصی سازمان، در اولویت می‌باشند.)
بهداشت و درمان
۱۱۱
پزشکی عمومی- داروسازی- پرستاری- علوم بهداشتی- بهداشت عمومی- مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی- اپیدمیولوژی- نظارت بر امور دارویی- تجهیزات پزشکی
– دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار در حوزه تخصصی – متقاضیان فاقد هرگونه تعهد خدمت به ویژه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و واحدهای تابعه باشند.
کشاورزی و محیط زیست
۱۱۲
کشاورزی (گرایش‌های زراعت، باغبانی، علوم دامی)- منابع طبیعی (مرتع و آبخیزداری) – محیط زیست- دامپزشکی
– دارا بودن حداقل ۵ سال سابقه کار در حوزه تخصصی
متقاضیان محترم موارد زیر را به دقت مطالعه و براساس آن اقدام فرمایند:

مهلت ثبت نام در آزمون ورودی سازمان بازرسی کل کشور در تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ به پایان می‌رسد.
زمان برگزاری آزمون متعاقباً از طریق سایت سازمان اطلاع‌رسانی خواهد شد.
کلیه مراحل و فرایندهای مربوط به فراخوان همکاری از طریق درگاه اینترنتی سازمان بازرسی کل کشور صورت پذیرفته و سازمان سنجش آموزش کشور صرفاً برگزار کننده آزمون مذکور خواهد بود.
تمامی فرایندهای آزمون علمی-تخصصی رایگان می‌باشد.
فرم ثبت‌نام به صورت کامل و دقیق تکمیل و عکس و رزومه‌کاری الصاق گردد. (لازم است فرمت رزومه‌کاری از سایت دانلود و پس از تکمیل بارگذاری شود.)
از آنجا که پس از اتمام ثبت‌نام امکان ویرایش اطلاعات به هیچ‌وجه وجود نخواهد داشت، مقتضی است در تکمیل فرم ثبت نام دقت لازم معمول گردد.
کارت ورود به جلسه صرفاً برای متقاضیانی که واجد تمامی شرایط ‌باشند صادر و مراتب از طریق پیامک (SMS) به اطلاع آنان خواهد رسید.
از داوطلبانی که موفق به اخذ نمره حدنصاب شده باشند براساس اولویت‌های سازمان، به مرور برای انجام مصاحبه تخصصی از طریق پیامک (SMS) دعوت به عمل می‌آید. (حتما از فعال بودن سیستم‌ پیام‌های تبلیغاتی شماره همراه خود اطمینان حاصل نمایید.)
این آزمون با هدف تحقق عدالت در بکارگیری نیروی انسانی و ایجاد فرصت برابر برای تمامی افراد واجد شرایط از طریق شرکت در فضای رقابتی به منظور شناسایی نیروهای متخصص برگزار می‌گردد.
تاکید می‌گردد برای سازمان بازرسی کل کشور صحت اطلاعات اعلامی و رزومه کاری دارای اهمیت بوده و پس از انجام استعلامات مربوط چنانچه عدم صداقت در ارائه اطلاعات محرز گردد، پرونده فرد در هر مرحله‌ای از فرایند جذب، بایگانی خواهد شد.
باتوجه به اینکه پس از اتمام فرایند بکارگیری، تغییر محل خدمت با محدودیت مواجه است، متقاضیان محترم در انتخاب اولویت‌های مد نظر جهت تعیین محل جغرافیایی خدمت دقت نمایند.
آزمون علمی-تخصصی صرفاً در شهر تهران و در یک حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.
افراد با مدارک تحصیلی بالاتر و دارای سابقه کاری بیشتر در اولویت جذب در سازمان بازرسی می‌باشند.
در صورت لزوم، فرد متقاضی به منظور بررسی میزان مهارت‌های کاربردی به کارگروه‌های تخصصی سازمان نیز معرفی خواهد شد.
از هرگونه تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به این سازمان به منظور پیگیری درخواست همکاری خودداری گردد. در صورت نیاز کارشناسان مربوط با متقاضیان تماس خواهند گرفت.
هرگونه اطلاع‌رسانی درخصوص مواد امتحانی، تاریخ آزمون، حوزه برگزاری آن و… از طریق درگاه اینترنتی سازمان بازرسی کل کشور انجام خواهد شد و این سازمان مسئولیتی در قبال اطلاعیه‌های احتمالی سایر سایت‌ها و خبرگزاری‌ها ندارد.
متقاضیانی که دارای شرایط اعلامی باشند بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و فرآیند ثبت نام را به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام دهند.