استخدام قوه قضاییه


خبر ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ – اعلام نتایج بخش کتبی آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه
اطلاعیه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی درخصوص اعلام نتایج بخش کتبی آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات؛ به اطلاع داوطلبان آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه می‌رساند، کارنامه نتایج اولیه آزمون مذکور از روز سه‌شنبه ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir قرار گرفته و داوطلبان می‌توانند با استفاده از کد ملی و کد رهگیری، پس از ورود به قسمت پروفایل، به کارنامه خود دسترسی خواهند داشت.
شایان ذکر است آن دسته از داوطلبانی که در بخش «نتیجه نهایی آزمون کتبی» کارنامه آنان، عبارت «دعوت به مرحله بررسی مدارک» را ملاحظه می‌کنند، به عنوان پذیرفته‌شده مرحله آزمون کتبی شناخته شده و زمان و مکان مرحله بررسی مدارک آنان، توسط قوه قضائیه اطلاع‌رسانی خواهد شد.
تذکرات مهم:
۱- معرفی داوطلب برای بررسی مدارک هیچگونه حقی برای استخدام فرد ایجاد نمی‌کند.
۲- این مرحله صرفاً جهت بررسی اطلاعـات خود اظهـاری داوطلبان و مدارک آن‌ها و افراد واجد شرایط بر اساس دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون می‌باشد.
۳- چنانچه در هر مرحله از مراحل امتحان و جذب، محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می‌شود و مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی استخدامی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان بررسی مدارک و گزینش برعهده داوطلب خواهد بود.

در خاتمه اضافه می‌نماید که هر گونه پاسخگویی به داوطلبان در خصوص کارنامه ایشان صرفاً به صورت غیرحضوری و از طریق ورود به پروفایل کاربری(بخش درخواست‌ها)، در سامانه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس www.hrtc.ir انجام می‌شود، لذا داوطلبان گرامی از تماس تلفنی و مراجعه حضوری به مراکز جهاد دانشگاهی و دادگستری کل استان‌ها خودداری نمایند.
شایان ذکر است بخش درخواست‌ها(از جمله بررسی اعتراضات) از روز یکشنبه ۱۱ تا ۱۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ فعال می‌باشد.
ضمناً به اطلاع می‌رساند سایر مراحل آزمون از جمله بررسی مدارک و مصاحبه پذیرفته‌شدگان بر عهده قوه قضائیه می‌باشد.

خبر ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ – اطلاعیه اعلام نتایج آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضاییه
بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، نتایج آزمون کتبی استخدامی کادر اداری قوه قضاییه از طریق پروفایل کاربری داوطلبان در وب سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی اینترنتی https://hrtc.ir/ اعلام شد.

داوطلبان در صورت احراز و کسب نصاب قبولی در این آزمون به مرحله بعدی که بررسی و تایید مدارک ارائه شده است، راه می‌‌یابند.

زمان و مکان مصاحبه داوطلبان پذیرفته شده که مدارک آن ها مورد تایید قرار می گیرد، متعاقباً از سوی کارگزینی دادگستری استان محل خدمت انتخاب شده به آنان اطلاع رسانی خواهد گردید.

انتخاب افراد دو برابر ظرفیت در هر شغل محل (در صورت وجود داوطلب واجد شرایط) جهت انجام مصاحبه‌های استخدامی، صرفاً از بین دارندگان حدنصاب آزمون کتبی که مدارک آنان بررسی و مورد تایید قرار گرفته است، بر اساس نمره کل آنان با وزن چهل درصد (۴۰ درصد) برای دروس عمومی و شصت درصد (۶۰ درصد) برای دروس تخصصی و با در نظر گرفتن امتیازات و سهمیه‌های قانونی در هر شغل محل صورت می‌پذیرد.

کسب حدنصاب در آزمون کتبی، هیچ‌گونه حق استخدامی برای داوطلبان ایجاد نمی‌کند و دعوت از افرادی که مدارک آنان تایید گردیده است، جهت مصاحبه تخصصی، به ترتیب نمره مکتسبه آنان و تا دو برابر ظرفیت پذیرش صورت می‌پذیرد.

پس از برگزاری مصاحبه تخصصی، معرفی افراد به گزینش بر اساس مجموع نمره کل نهایی آنان با وزن هفتاد درصد (۷۰ درصد) برای آزمون‌های کتبی (عمومی و تخصصی) و سی درصد (۳۰ درصد) برای مصاحبه تخصصی و با در نظر گرفتن امتیازات و سهمیه‌های قانونی، به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش (نفر اصلی) صورت خواهد پذیرفت.

خبر ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ – زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی قوه قضاییه
ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدام قوه قضاییه در سال ۱۴۰۰ ، با توجه به سوالات برخی از داوطلبان محترم در خصوص زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی کادر قوه قضاییه، به اطلاع می‌رساند نتایج آزمون کتبی، هفته اول اردیبهشت ماه از طریق پروفایل کاربری داوطلبان اعلام خواهد شد.

خبر ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ – اعلام نتایج آزمون استخدامی قوه قضاییه در دو ماه نخست سال آینده
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در حاشیه برگزاری آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضاییه با بیان اینکه حدود ۱۰۴ هزار داوطلب برای شرکت در این آزمون نام نویسی کردند، افزود: این آزمون در ۵۹ شهر و مرکز استان و ۲۷۴ حوزه برگزار شد و به طور متوسط در هر حوزه ۴۰۰ نفر شرکت کردند.

وی ابراز امیدواری کرد نتایج آزمون در دو ماه نخست سال آینده اعلام شود و مراحل بعدی فرایند جذب از جمله استعلام‌ها و گزینش تا پایان سال ۱۴۰۱ صورت گیرد.

منبع : خبرگزاری میزان

برای مشاهده جزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید

خبر ۱۷ اسفند ۱۴۰۰- دریافت کارت آزمون استخدام قوه قضائیه سال ۱۴۰۰
ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدام قوه قضاییه در سال ۱۴۰۰ به اطلاع میرسانیم، لینک دریافت کارت آزمون فعال گردید.

زمان برگزاری آزمون : روز جمعه ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۰

خبر ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ – اطلاعیه تخصیص سهمیه شورای حل اختلاف در آزمون استخدامی قوه قضائیه
ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدام قوه قضاییه به اطلاع میرسانیم، سهمیه پیش‌بینی شده برای اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف سراسر کشور جهت مشاهده و ویرایش محل شغل مورد تقاضا، تعیین و ابلاغ می گردد.

قابل ذکر است سهمیه مذکور، صرفاً در رشته شغل‌ها و محل جغرافیایی تعیین شده، قابل اعمال بوده و سهمیه‌ای برای اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف که شغل‌محل‌هایی غیر از موارد مندرج در جدول را انتخاب کرده باشند، در نظر گرفته نخواهد شد.

این افراد می توانند از ساعت ۲۳ روز پنجشنبه ۱۲ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا ساعت ۲۳ روز یکشنبه ۱۵ اسفند ماه با مراجعه به پروفایل خود در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی نسبت به ویرایش احتمالی اقدام نمایند.

برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک کنید

خبر ۲ اسفند ۱۴۰۰- اطلاعیه تغییر زمان برگزاری آزمون و برخی از مواد آزمون تخصصی مشاغل آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه
به اطلاع داوطلبان آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه میرساند ، به منظور ایجاد شرایط مناسب جهت حضور داوطلبان محترم در آزمون و بر اساس هماهنگی به عمل آمده با قوه قضائیه، زمان برگزاری آزمون روز جمعه ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۰ تعیین شده است . لذا با توجه به تغییر زمان برگزاری آزمون، داوطلبانی که متقاضی تغییر استان محل برگزاری آزمون میباشند، میتوانند با مراجعه به پروفایل خود در روز پنجشنبه ۵ اسفندماه ۱۴۰۰ ، نسبت به ویرایش استان محل برگزاری آزمو ن، اقدام نمایند .
همچنین پیرو انتشار اصلاحیه و اضافات دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، بر اساس هماهنگی به عمل آمده با قوه قضائیه و با توجه به تغییرات جزیی ایجاد شده در مفاد آزمون تخصصی برخی از مشاغل، بدینوسیله جدول نهایی مفاد آزمون تخصصی مشاغل این آزمون به شرح زیر اعلام میگردد .

برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۰ بهمن ۱۴۰۰- اطلاعیه جدید آزمون استخدام قوه قضاییه در سال ۱۴۰۰
مهلت ثبت‌نام به اتمام رسیده است. صرفاً برای داوطلبانی که نسبت به خرید توکن ثبت‌نام اقدام کرده و هنوز ثبت‌نام خود را نهایی نکرده‌اند، تا ساعت ۱۴ روز شنبه ۳۰ بهمن‌ فرصت ثبت‌نام و و یرایش اطلاعات وجود دارد.

همچنین داوطلبان محترم ایثارگر که متقاضی تغییر در سهمیه ایثارگری ۲۵ درصد خود هستند، تا ساعت ۱۴ روز ۳۰ بهمن‌ فرصت تغییر شرایط در سامانه سجایا و و یرایش اطلاعات خود در سامانه را دارند.

خبر ۲۸ بهمن ۱۴۰۰- تمدید ثبت نام آزمون استخدام قوه قضائیه در سال ۱۴۰۰
ضمن آرزوی موفقیت تیم «ای استخدام» برای کاربران شرکت کننده در آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه به اطلاع می رسانیم، مهلت ثبت‌نام تا پایان روز جمعه ۲۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ تمدید گردید.

خبر ۲۷ بهمن ۱۴۰۰- اصلاحیه آزمون استخدام قوه قضائیه در سال ۱۴۰۰
پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی کادر ادار ی قوه قضا ئیه، بدینو سیله به اطلاع کلیه داوطلبان شرکت در امتحان مذکور میرساند، با توجه به اعلام قوه قضائیه، اصلاحات و اضافات ذیل در سامانه ثبت نام صورت گرفته است .
کلیه داوطلبان م یتوانند در مهلت با قی مانده تا پایان مدت ثبت نام، پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و همچنین مندرجات این اصلاحیه و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به سامانه ثبت نام این آزمون به نشانی ir.hrtc.www مراجعه و نسبت به ثبت نام در امتحان مذکور اقدام نمایند و یا اگر قبلا ثبت نام کرده اند ، ضمن مراجعه به پروفایل خود در صورت تمایل نسبت به ویرایش آن اقدام نمایند .

۱ .در شرایط احراز شغلهای زیر، موارد زیر اضافه شده است :
– تقریر نویس
«لیسانس علوم سیاسی» اضافه گردیده است .
«لیسانس حقوق» اضافه گردیده است.

– متصدی امور دفتری
«لیسانس حقوق» اضافه گردیده است.

– کارشناس حقوقی
«لیسانس حقوق» اضافه گردیده است.

۲ .تغییر جزئی در مفاد آزمون تخصصی برخی از مشاغل
با توجه به تغ ییر شرایط احراز برخی از مشاغل و احتمال تغییرات جزئی در مواد آزمون اختصاصی، فایل نهایی مواد آزمون روز دوشنبه ۲ اسفند ماه ۱۴۰۰ مجدداً در صفحه اول سامانه بارگذاری خواهد شد.

برای مشاهده اصلاحیه اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۱ بهمن ۱۴۰۰- اطلاعیه جهاد دانشگاهی در خصوص ثبت نام آزمون استخدام قوه قضائیه در سال ۱۴۰۰
به اطلاع داوطلبان گرامی می‌رساند؛ با هدف تسهیل در فرآیند ثبت‌نام، امکان ورود به سامانه ثبت‌نام آزمون کادر اداری قوه قضاییه به مدت ۱۲ ساعت از ساعت ۱.۰۰ بامداد پنج شنبه ۲۱ بهمن فراهم نمی‌باشد. از صبوری و همراهی شما سپاسگزاریم.

خبر ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ – آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه
قوه قضائیه در نظر دارد به استناد بند ث ماده ۱۱۳ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه کشور و موافقت اصولی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان ادار ی و استخدامی کشور، تعداد ۹۶۰۰ نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون و انجام مراحل گز ینش و مصاحبه به منظور خدمت در دادگستری کل استانها به صورت پیمانی استخدام نماید.
لذا کلیه متقاضیان، میتوانند در مهلت مقرر و پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات موردنیاز، نسبت به ثبت نام جهت شرکت در آزمون فوق اقدام نمایند.

نکته بسیار مهم :
با عنایت به اینکه در راستای اختیارات ناشی از اصل ۱۵۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، احتمال تغییر پستهای سازمانی، تشکیلات و ساختار دادگستریهای سراسر کشور وجود دارد و ممکن است برخی از پستهای سازمانی دارای متقاضی استخدام، رشته شغلها و یا حوزه های محل خدمت مندرج در این دفترچه، تغییر یابد، فلذا با یادآوری اختیارات ناشی از تبصره ۴ ماده ۴۵ قانون مدیریت خدمات کشوری(ناظر بر مقطع بدو ورود خدمت) و اینکه جذب، بکارگیری و انتصاب کارمندان و تغییر پست، شغل و محل خدمت آنها بنا بر اقتضائات اداری و تمشیت مطلوب امور، از اختیارات مدیریت دستگاه اجرایی میباشد، به آگاهی میرساند در موارد فوقالذکر و در صورت حذف و یا تغییر پست سازمانی مندرج در دفترچه راهنمای آزمون که دارای متقاضی جذب و استخدام میباشد، دستگاه قضایی، مختار است که در این مورد، پست بلاتصدی دیگری متناسب با مدرک تحصیلی و یا هم طراز در شهرستان مورد تقاضا و در صورت فقدان پست متناسب، از پستهای شهرستانهای همجوار به آنان اختصاص و متقاضیان در پستهای مورد نظر منصوب نماید.
اطلاع از مفاد این اعلامیه به منزله اسقاط حق هرگونه اعتراض در این زمینه خواهد بود و متقاضیان موظف به تبعیت از تصمیم اخذ شده توسط دستگاه قضایی، در حدود قوانین و مقررات میباشند.

بخش اول : شرایط عمومی داوطلبان
۱ -داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
۲ -نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر.
۳ -عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر.
۴ -داشتن توانائی جسمی و روانی متناسب با شغل مورد درخواست و عدم ابتلا به بیماریهای مسری به تشخیص پزشک قانونی یا پزشک معتمد دادگستری جمهوری اسلامی ایران
۵ -اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
۶ -دارا بودن مدارک تحصیلی دانشگاهی و یا مدارک همطراز(برای مشاغلی که مدارک همطراز در شرایط احراز آنها پیشبینی شده است)
۶ -التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۷ -نداشتن منع استخدامی در دستگاههای دولتی بهموجب آراء مراجع قضائی و ذیصلاح.
۸ -انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت دائم برای آقایان
۹ -داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی و بازنشسته باشند.
۱۰ -به استناد ماده ۹۴ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پستهای سازمانی در هر یک از دستگاههای اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا میباشند، پس از پذیرفته شدن، در زمان استخدام نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاههای اجرا یی باشند.

تبصره : مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفتهشده نها یی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، در زمان انعقاد قرارداد پیمانی به عهده داوطلب پذیرفته شده آزمون میباشد.

بخش دوم : شرایط اختصاصی داوطلبان
۱ -داشتن حداقل بیست ( ۲۰ )سال تمام و حداکثر سن سی و پنج (۳۵ )سال تمام برای دارندگان مدارک فوق دیپلم و لیسانس و حداکثر سی وهشت (۳۸)سال تمام برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و دکتر ی.
تبصره ۱ :جانبازان، آزادگان، فرزندان شهداء، فرزندان جانبازان ۲۵ و بالاتر و فرزندان آزادگان دارای سابقه یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداکثر سن معاف میباشند.
تبصره ۲ :مواد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذیربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد.
الف) پدر، مادر، همسر، خواهر و برادر شهید به میزان ۵ سال
ب) داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نمودهاند، به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستر ی شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها؛
ج) میزان مدت خدمت ضرورت؛

۲ -اشتغال قبولشدگان از بدو استخدام در رشته شغلی پذیرفتهشده و در منطقه جغرافیا یی انتخابی حداقل به مدت ده(۱۰ )سال الزامی خواهد بود (در این مدت امکان انتقال و جابجایی پذیرفته به هیچ عنوان وجود نداشته و تعهد محضر ی لازم از قبول شدگان اخذ خواهد شد.)

تذکر : ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تار یخ فارغالتحصیل ی مندرج در متن دانشنامه یا
گواهینامه موقت تحصی لی و در مورد اتمام دوره خدمت ضرورت (تار یخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت کارت
پایان خدمت) و همچنی ن در قسمت معافیت دائم (تار یخ مندرج در قسمت صدور کارت معافیت دائم) آخرین
روز ثبت نام میباشد.
ملاک عمل در محاسبه سن افراد، آخر ین روز ثبت نام میباشد.

بخش سوم : موادآزمون
الف- مواد آزمون عمومی
مواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از :
۱ .فّناوری اطلاعات (مهارتهای هفتگانه ICDL)
۲ .زبان و ادبیات فارسی
۳ .معارف اسلامی
۴ .زبان انگلیسی عمومی
۵ .اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
۶ .هوش و توانمندیهای عمومی
تبصره: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهور ی اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوال های آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.

ب- مواد آزمون تخصصی
مواد آزمون تخصصی در جدول بخش نهم همین دفترچه به تفکیک مشاغل آمده است.

تذکر : کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینهای با ضریب یک (۱ )میباشند.
ضمنًا به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

بخش پنجم : مراحل ثبت نام
ثبت نام به صورت اینترنتی از روز سه شنبه ۱۹ بهمن ماه ۱۴۰۰ تا پایان روز پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر روی سامانه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس hrtc.ir انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.
الف) مطالعه شرایط آزمون
داوطلب متقاضی استخدام در آزمون، باید در زمان ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد. دفترچه آزمون در صفحه اول سامانه جهت دریافت و مطالعه داوطلبین قرار گرفته است. اکیدًا توصیه میشود داوطلبین محترم، قبل از هرگونه اقدام بر روی سامانه، شرایط و ضوابط آزمون را مطالعه و سپس نسبت به پرداخت هزینه و ثبتنام در آزمون اقدام نمایند.
ب) تهیه فایل اسکن شده از مدارک
۱ . عکس پرسنلی : داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی در اختیار داشته باشد :
– عکس (۴*۳ تمام رخ) که در سال جاری گرفته شده باشد؛
– با فرمت JPG باشد. اندازه عکس اسکن شده باید حداقل ۲۰۰*۳۰۰ و حداکثر ۳۰۰*۴۰۰ پیکسل باشد؛
– تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد؛
– حجم فایل ذخیره شده باید حداقل ۱۵ کیلوبایت و حداکثر ۷۰ کیلوبایت باشد؛
– حاشیه های زائد عکس اسکن شده باید حذف شده باشد؛
– حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد؛
تذکر  ۱ :  اسکن و استفاده از عکس روی کارتهای شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …) قابل قبول نیست و لازم است داوطلبان از اصل عکس پرسنلی و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.
تذکر ۲ :  عکس خواهران باید با حجاب بوده و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تذکر ۳ : (در صورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب میگردد. لازم به ذکر است با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمونهای استخدامی، درخصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثرًا برای داوطلبانی که در کافینت ثبت نام میکنند رخ داده است، تاکید میگردد چنانچه ثبت نام خود را توسط کافینتها انجام میدهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتمًا نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نما˻د تا اشتباهًا عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد.
بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباه از طرف داوطلب، تخلف محسوب شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
۲ .کارت ملی
تذکر ۱ : داوطلب باید تصویر کارت ملی خود را به صورت فایل با فرمت JPG و با وضوح و کیفیت بالا در سامانه بارگذاری نماید. حجم این فایل حداقل ۳۰ کیلوبایت و حداکثر ۲۰۰ کیلوبایت باشد و حاشیه های زائد حذف و ترجیحًا رنگی باشد.

و) زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون
کارت شرکت در آزمون ، از تاریخ ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۰ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس hrtc.ir قرار خواهد گرفت. آزمون در روز پنجشنبه ۱۹ اسفندماه ۱۴۰۰ در تهران و مراکز استانها و با توجه به آمـار شـرکت کنندگان، حسب مورد در برخی از شهرستانها برگزار خواهد شد. ملاک تعِین حوزه امتحانی داوطلبان، نزدیکترین حوزه برگزاری آزمون به «شهرستان اعلام شده داوطلب در فرم ثبت نام جهت روز آزمون» میباشد که در فرم ثبتنام درج خواهند نمود. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کار ت شرکت در آزمو ن ، به منزله تایید اطلاعا ت ارسالی از سو ی داوطلبان نبوده و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرا ی آزمون توسط قوه قضائیه ، مورد بررسی قرا ر خواهد گرفت .
تذکر : داوطلبان گرامی میتوانند حوزه برگزاری آزمون خود را استانی غیر از استان محل سکونت خود انتخاب نمایند، به عنوان مثال ساکنین شهر کاشان، میتوانند استان قم را به عنوان محل برگزاری آزمون انتخاب کنند که فاصله آن نسبت به شهر اصفهان (که مرکز استان خودشان هست) کمتر میباشد.